1.2.2019. u 18 sati
Noć muzeja 2019
Muzeji – inovacije i digitalna budućnost
Noć muzeja predstavlja kulturni događaj u organizaciji muzejskih kuća i drugih kulturnih institucija kojem je glavna značajka da su muzejski i drugi izložbeni prostori otvoreni do kasno u noć te da je ulaz potencijalnim posjetiteljima slobodan ili uz minimalnu novčanu naknadu koja im omogućava posjetu ne samo jednog muzejskog ili izložbenog prostora već više njih.
Izložba Koncertualna umjetnost
Galerija Krsto Hegedušić u Petrinji
Otvorenje izložbe u petak, 1. veljače 2019. godine u 18 sati
Nakon otvorenja izložbe slijedi koncert projekta "Spiritual Market" (Jazz koncert uz film)
Kromatske partiture naziv je recentnog Ružićevog opusa kojeg karakteriziraju elementi improvizacije, spontanosti te utjecaja filozofske i psihološke podloge Kandinskog u povezivanju glazbene i slikarske umjetnosti. (Lidija Strika)
Vedran Ružić rođen je u Rijeci. Već je od najranijih godina pokazivao sklonost prema slikarstvu, no tijekom srednjoškolskog obrazovanja počinje se baviti drugom umjetnošću – glazbom. Ružić započinje svirati bas gitaru, a formalno glazbeno obrazovanje stječe 2009. godine tijekom pohađanja Jazz konzervatorija u Klagenfurtu.
Tijekom tog perioda počinje svirati i kontrabas, a samo 3 godine kasnije, 2012. godine, dobiva i nagradu Status za najboljeg jazz basista i kontrabasista. Niz godina svira u različitim jazz i pop projektima, od kojih se ističe suradnja s Markom Toljom, Goranom Končarem, Charlie Jurkovićem, Elvis Stanić Groupom, Tamarom Obrovac, Voices of Nature, Radojkom Šverko itd.
- godine ovaj mladi liburnijski umjetnik izdaje svoj prvi autorski jazz album "Night Speaking", nakon čega je 2016. godine uslijedio projekt "Spiritual Market" koji objedinjuje jazz glazbu te art film za koji je osvojio nagradu Porin za najbolji jazz album, te nominaciju u kategoriji za najbolju jazz skladbu. U tom se je filmu okušao u ulozi performera-glumca te ko-scenarista.
Uz profesionalno bavljenje glazbom, od 2010. godine Ružić sve češće uzima kist u ruke. 2013. godine upisuje Akademiju primijenjenih umjetnosti u Rijeci, smjer slikarstvo, te 2018. godine stječe titulu magistra primijenjenih umjetnosti.
U samo nekoliko godina svoje slike je izlagao u mnogim galerijama u Opatiji i na kvarnerskom području od kojih se ističe Umjetnički paviljon Juraj Šporer, Gradska galerija Crikvenica, Zavičajni muzej Buzet, Crkva Sv.Trojice u Kastvu, a sve više je poznatiji i na austrijskom tržištu te je tako izlagao nekoliko puta u Beču, Bad Ischlu, Gleisdorfu i Salzburgu.
Izložbu možete pogledati do 23.2.2019.